TR | EN
Sanat Çemberinde Yaratıcı Yaşam

 

 

 

Yakın zamanda yaşadığımız olumlu ve olumsuz olaylar ve sürpriz gelişmeler, insan hayatını maddi ve manevi olarak çok etkisi altına almış olup ve tabi sanat dünyası da bu olaylardan payını almıştır. Sanat eğitimi ve onun yanı sıra sanatçının yeri her zaman bir toplumun kültürel gelişmesinde çok önem arz etse de şimdiki durumda maalesef çok büyük sorunlarla yüz yüze kalmaktadır.

Bu olayların ortasında belki hala cevabı aranan önemli bir soru duruyor! Gerçek Sanat dünyamızın neresinde ve ne kadar önem görmekte ve farketmektedir? Cevabı muhtemelen çok kolay bulunmayan bir soru zira her yerde sanat fışkıran dünyamızın bir o kadar da gerçek sanat ve sanatçıdan yoksun kalmıştır.

Bu düşünceyle ve bu sorunun cevabını ararken “Desen VIII” atölye dersi kapsamında 4.Sınıf öğrencilere “Sanat Çemberinde Yaratıcı Yaşam” proje başlığı sunmuş olup ve öğrenciler bu ana başlığı altında 2 ders dönem boyunca kendilerine ait düşüncelerini ve çalışmalarını kapsayan alt başlık seçerek önce bilimsel araştırmalara yoğunlaşıp ve devamında da araştırmaların ışığında özgün sanatsal çalışmalarını üretmişlerdir.

Bu sergi her öğrencinin dönem boyu yazmış olduğu makalenin bir görsel anlatımı olarak 24 Mayıs- 6 Haziran 2021 tarihine kadar sergilenecektir.

Tüm öğrencilerime daha nice güzel sergiler diler, başarılarının devamını diliyorum.

Öğr.Gör. Parvin GHORBANZADEH DİZAJİ